Y Kuşağı, Geleceği İnşa Etmek İçin Kripto Paraları Kullanıyor

0

Kripto para terimi artık sadece Bitcoin’i ifade etmiyor. Bir yıldan daha kısa bir süre içerisinde kripto para konsepti on yaşına girmiş olacak. Kripto para konsepti geliştikçe, meslek alanları yaratabilir, girişimcilere yeni iş imkanları sunabilir, benzersiz işlevleri ve gelişimiyle yüzlerce token üretebilir.

Bitcoin ve ‘kripto para’ terimleri artık hayatımızın içindeler. Ancak biz hala Blockchain teknolojisinin neler yapabileceği konusunda başlangıç aşamasındayız.

Kripto Paralar Neden Herkesten Çok Y Kuşağı İçin Uygun?

1980-2000 arasında doğmuş olan Y kuşağı, dijital teknoloji ile büyüdü ve karşılarına çıkan ihmalleri farklı yollardan değerlendirebildi. Bu dönemde teknoloji, tamamen doğal ve sorunsuz bir şekilde günlük hayatta ilerledi. Y kuşağı ise bu teknolojik gelişmeler arasında farklı bir tatil yapabilmek, taksi tutabilmek ve dışarıdan yemek sipariş edebilmek için her türlü girişimi yapmaya hevesli olarak yetişti. Kripto paralar faktörü ise tam aradıkları şeydi.

StormX’in CEO’su Simon Yu bu konuyla ilgili,

“Y kuşağındakiler, kendilerine fırsatlar yaratacak teknolojik gelişmeleri benimsemeye özellikle açıklar. Kripto paraların arkasındaki Blockchain teknolojisinin de onlardan hiçbir farkı yok. Önceki neslin 9-5 çalışma sistemine karşı çıkan Y kuşağı, Blockchain teknolojisine kollarını açtı.” diyor.

One Month’ın kurucusu olan ve Bitcoin & Kripto Para konulu dersler veren Chris Castiglione ise, iniş ve çıkışların çok olduğu bu endüstrideki riskleri üstlenmek için Y kuşağının, en uygun nesil olduğunu söylüyor. Castiglione,

“Bence kripto paralar Y kuşağı için oldukça cazip. Çünkü hem büyük hem de yüksek büyüme potansiyeline sahip. 40 yaşın üstündeki insanlar genelde kariyerleriyle ve aileleriyle ilgileniyorlar. Bu kadar büyük risk taşıyan yeni girişimlere girme konusunda ise çekimser davranıyorlar. Ayrıca Y kuşağı diğer nesillere göre daha okur yazar ve teknolojiyle daha ilgili.” yorumunda bulunuyor.

Bu söylediklerinin yanında Castiglione, bu yenilikçi girişime dahil olmak isteyen ve yaşça daha büyük olan neslinde yaşı sınırlayıcı bir faktör olarak görmemesi gerektiğini söylüyor. Castiglione,

“Kripto para birimleri ve token’ler hakkında girişimlerde bulunan kişilerin çoğunluğu 22-40 yaşları arasında. Ancak tabii ki her şey mümkün ve buna istisna olabilecek bir çok durum sıralayabilirim.” diyor.

Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi en çok Y kuşağının radarında gibi görünse de tüm dünyayı etkisi altına almaya başladığını söyleyebiliriz.

Kaynak: Forbes

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here