Xapo’nun Başkanı Ted Rogers UYARDI Altcoin’lerin %90’ı yok olacak

0

Bitcoin cüzdanı Xapo’nun başkanı Ted Rogers altcoin’ler hakkında konuştu.

Bitcoin cüzdan hizmeti sunan Xapo’nun başkanı Ted Rogers altcoin’lerin geleceğine yönelik karamsar bir tablo çizdi. Rogers halihazırda CoinMarketCap’te listelenen kripto paraların %90’ının yok olacağını kaydetti.

Maksimalistlerin bir çoğunun tahmin ettiği üzere kripto paralar için yok olma seviyesinin gözlendiği periyodun tam ortasında olabiliriz. @CoinMarketCap listesinin %90’ı eninde sonunda yok olacak – hatta bu olay aniden gerçekleşebilir. Diğer yandan düşük BTC fiyatı daha fazla Bitcoin almak için muhteşem fırsatlar veriyor.

Ted Rogers’a cevap olarak, dijital paralarla küresel bazda işlem yapma imkanı sunan Shapeshift.io şirketinden Erik Voorhees, piyasa hareketlerinin “yok olma”yla   bağlantısının daha fazla olabileceğini yazdı:

Yani düşen altcoin’ler bir yok olma vakası yaşıyor, düşen Bitcoin alım fırsatı doğuruyor. Alternatif teori: Altcoin’ler daha spekülatif, dolayısıyla boğa piyasasında daha hızlı yükselip ayı piyasasında daha hızlı düşüyorlar.

Haberimizin hazırlandığı sırada piyasadaki Bitcoin hakimiyeti %53,3. Yatırımcılar ve yorumcular Bitcoin hakimiyeti hakkında konuşmaktan çekinmiyor. Fundstrat CEO’su ve Bitcoin boğası Tom Lee Bitcoin hakimiyetinin kripto para sektöründe büyük bir artış göstereceğine inandığını açıklamıştı. “Bitcoin belalı mahalledeki en iyi ev” yorumunda bulunarak, yatırımcıların altcoin’leri dikkate almayıp orijinal kripto para Bitcoin’e odaklanması gerektiğini belirtmişti.

Şu sıralar Ripple, Cardano, IOTA, Dash, NEO, NEM, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Monero gibi birçok altcoin yıl başındaki rekor seviyelere kıyasla %80’in üzerinde kayıplar yaşamış durumda. Bununla birlikte bugün piyasada küçük çaplı yükselişlerin günü. Piyasada herkesin gözü kulağı SEC’in vereceği ETF kararında. Süreç sonunda Bitcoin’in düşen altcoin’ler karşısında doğal olarak baskın kripto para olup olmayacağını ancak ve ancak zaman gösterecek.


Kaynak: coininsider.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here