Western Union Para Transferlerinde Ripple’ı Kullanacağını Onayladı

0

Bilindiği gibi kripto paralar, geleneksel para transferlerini değiştirecek güce sahip. Kripto paralar ile  internetin olduğu her yerde, dakikalar içerisinde, haftasonu veya bayram ya da tatil gözetmeksizin, düşük maliyetlerle para transferlerinin gerçekleştirilebilme potansiyeli, global para transfer şirketlerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Dünya genelinde para transferi yapılabilmesini sağlayan en geniş ağlardan biri olan Western Union, Ripple kullanarak para transferi gerçekleştirmek için test aşamasına başladı.

167 yıl önce, dünyanın ilk telgraf şirketi olarak kurulan Western Union CTO’su Sheri Rhodes, konuyla ilgili Yahoo Finance’a yaptığı açıklamada, firmanın Blockchain teknolojisiyle çeşitli nedenlerle ilgilendiğini söyledi ve ekledi:

“İşimiz için olası blockchain uygulamalarını araştırmaya devam ediyoruz ve özellikle Ripple ile bazı testler yapıyoruz. Genel olarak Blockchain teknolojisinin, işlem yapma ve çözümleme, işletme sermayesi optimizasyonu ve dijital kimlik gibi avantajlı alanlarına bakıyoruz. Bugün iyi çalışan güçlü bir platforma ve sisteme sahibiz. Ancak bu teknolojinin geleneksel para transferlerinin maliyetlerini azaltma potansiyelini ve müşteri deneyimini geliştirip geliştirmeyeceğini araştırmaya devam ediyoruz”

CCN’in haberine göre, Western Union, Çarşamba günü ortaklık konusundaki söylentilerini doğruladı. Test aşamasıyla ilgili ayrıntılar ise hala gizemini korumakta.

Western Union, dünya genelinde Ripple’ı test eden beşinci önemli firma. Hatırlanacağı üzere, bu beş şirketten biri de diğer para transfer devi MoneyGram’dı. Western Union ve MoneyGram gibi mali hizmetlerdeki en büyük isimlerin kripto paraları kullanmak istemesi, dünyadaki tüm bankalar için bir güven oluşturabilir.

Kaynak: CCN.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here