Mike Novogratz, Bitcoin’de Bir Yükseliş Olabileceğini mi Düşünüyor?

0

Popüler görüşün aksine, ünlü bir Bitcoin (BTC) boğası olan Mike Novogratz lider kripto para biriminin yükseliş zamanının geldiğini düşünüyor. Novogratz, Bloomberg’e verdiği güncel demecinde bundan sonra BTC’nin şahlandığını görebileceğimizi belirtti.

Bitcoin’in Değeri Yeni Anlaşılıyor

Bitcoin’in 11 yıllık bir “deney” olduğunu belirten Novogratz, buna rağmen sadece son yıllarda güçlenmeye başladığına dikkat çekti. Böyle bir makro varlığın dünya ekonomisinde ciddi değişimlere sebep olabileceğini düşünen Novogratz, geçtiğimiz iki yıl içerisinde itibari paraların önemli değer kaybı yaşadığını da düşünüyor.

İtibari paralara kıyasla Bitcoin gibi kripto para birimlerinin çok fazla avantajı olduğunu belirten ve bunların yeni yeni anlaşılmaya başlandığını ima eden başarılı yönetici, sınırlı arzın bunların başında geldiğini düşünüyor. Toplamda maksimum 21 milyon Bitcoin üretilebilir ve bunların 18 milyonundan fazlası kazıldı.

Novogratz da Bitcoin Halving ile birlikte piyasaya sürülecek günlük BTC miktarının daha da azalacağına dikkat çekerek, böyle bir kriz anında ciddi yükselişlerin Halving ile gelebileceğini ifade etti. Bitcoin Halving’e gerçekten 1 aydan da az bir süre kaldı ve bu gelişmenin getireceği fiyat artışına yönelik beklentiler de tam tersi bir şekilde artış elde ediyor.

Başka bir popüler isim PlanB de yayınladığı tweet’inde Stok-Akım modeline göre blok ödülü yarılanması ile beraber Bitcoin’in rekor kırabileceğini düşünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here