Litecoin Projesi “Litepay” Başarısızlıkla Sonuçlandı

0

Söz konusu kripto para uygulamaları ve startup’ları olduğunda başarısız sonuçların doğal karşılanması gerekiyor. Ancak projeye yeteri özeni göstermemenin yatırımcılar tarafından hoş karşılanmayacağını söyleyebiliriz. Litepay vakasında ihmalkarlık olduğu ortaya çıktı ve LTC topluluğu Litepay’in son bulmasına sert tepki gösterdi.

Bir süredir Litepay’i geliştiren Litecoin Kuruluşu CEO’su Pazartesi günü yaptığı duyuruda Litepay’in bütün işlemlerini durdurduğunu ve şirketi satmayı planladığını açıkladı. Açıklama Litecoin Kuruluşu üyelerinin proje hakkında bilgi almak için CEO’ya baskı yapmalarının ardından yapıldı. CEO Litepay işlemlerine devam edebilmek için daha fazla sermayeye ihtiyacı olduğunu belirtti, üyeler daha fazla para vermek istemedi.  CEO belirlenen hedeflerin çok uzağındaydı ve bir süredir proje detaylarını açıklamıyordu.

 

Litecoin Kuruluşu sorumluluğu üzerine aldı ve şu açıklamayı yaptı:

‘’Litepay projesinin bu şekilde bitmesi bizi çok üzdü. Gereken özeni gösterip doğru değerlendirmeyi yapamadığımız için herkesten özür dileriz. Buna benzer talihsizliklerin tekrar yaşanmaması için elimizden geleni yapacağız.’’

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee Twitter’dan şöyle bir paylaşımda bulundu:

‘’Herkes gibi ben de Litepay konusunda heyecanlıydım. Fikir oldukça iyiydi ancak fazla iyi görünüyordu ve gözden kaçırdığımız şeyler oldu. Bu kadar beklentiden sonra sonucun fiyasko olması üzücü.’’

Lee’nin dürüst açıklamasına rağmen LTC topluluğu Lee’yi kolayca affedebilecekmiş gibi görünmüyor. Bazı yatırımcılar Lee’nin liderliğini sorguluyor.

Litepay Litecoin’in bir nevi ödeme kartı ve ödeme seçeneği olarak tasarlanıyordu. Litepay sayesinde LTC kolayca harcanabilecekti. Projenin kötüye gittiği ilk olarak Reddit’te yapılan AMA (bana istediğini sor) etkiliğinde sorulan sorulara CEO Kenneth Asare’nin kaçamak cevap vermesi ile ortaya çıktı. Asare önemli sorulara net cevaplar veremedi. Birçok yatırımcı Litepay’in bir ekiple yürütülmesi gerektiğini ileri sürdü ve Asare’yi bencilce davranmakla suçladı. Projenin internet sitesi dolandırıcılık olmadığına dair basit bir incelemeyi bile geçemedi. Sonuç olarak Litecoin Kuruluşu’nun yapması gereken detaylı incelemeyi LTC sahipleri yapmış oldu ve proje şimdilik son buldu.


Kaynak: Bitcoin.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here