Kripto Para Piyasasında 2018 Yılı için Umutlar Artıyor

0

2017 yılının sonlarında tarihi zirvesine şahitlik etsek de yeni yıl yatırımcılarının beklentilerini karşılamadı. Fakat uzmanlar 2018’in başarılı ICO’lar sayesinde mükemmel bir yıl olacağını tahmin ediyor.

Uzmanlar, yatırımcıların yüzünün gülmesini sağlayacak üç nedene dikkat çekiyor ;

1- Başarılı ICO’lar

Başarıya ulaşmış ICO’lar Bitcoin’in yeniden formuna kavuşmasında önemli rol oynayacaklar. Fakat bir çok başarısız ICO da yatırımcıların güven kaybetmesindeki en büyük etken.

2- Umut vadeden projeler

Bununla birlikte yeni umut vadeden ICO’lar Ethereum’a olan talebi arttıracak böylelikle dijital para birimlerine olan talep artacaktır.

3- Kurumsal Yatırımcılar

Bu yıl kurumsal müşteriler tarafından piyasaya 10 ila 12 milyar dolar arası yatırım yapılması bekleniyor. Şu an ne kadar az gözükse de bu miktar geçen seneki toplam sermayenin iki katı daha değerli olduğu için Bitcoin burada karlı bir yatırım haline geliyor.

Olumsuz Sebepler;

Kripto para piyasasını hiç takip etmezseniz piyasayı çevreleyen düzenlemelerden haberinizin olmaması çok normal. Sadece bununla kalmayıp bazı ülkeler çok daha katı kurallar getirerek dijital paraların önünü kesmeyi denediler. Fakat yatırımcının Bitcoin ve diğer kripto paralara olan güveni sayesinde gelen düzenlemeler yatırımcının ilgisini pek çekmedi.

Ayrıca istikrar kazanmak için yasal düzenlemelerin olması çok önemlidir. Bu nedenle yasal düzenlemeler yatırımcılar ve şirketlere uzun vadece kazanç sağlayacaktır.

Şunu da belirtmek isterim ki Japonya, ABD ve Güney Kore bir süredir Bitcoin ve Altcoin’ler aleyhinde katı kurallar hazırlayan az sayıdaki ülkeler arasındadır.

Kaynak: Cryptodaily

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here