Bitcoin Yükseliyor, 11.000$ Seviyesini Yeniden Test Etti.

0

Bitcoin 6 Şubat’ta son iki ayın en düşük değeri olan 6.000$’a kadar düştükten sonra yeniden toparlanmıştı, ama fiyatlar hala yılın başından bu yana %20 daha düşük bir pozisyonda bulunuyor.

Kripto para fiyatları yılın başında hükumetlerin ticaretteki baskıları ve majör bankaların dijital döviz alımında kredi kartlarına yasaklamalar getirmesiyle düşüşe geçmişti.
Fiyatlar ayrıca potansiyel fiyat manipülasyonu korkularından da darbe yemişti. ABD düzenleyicileri Bitfinex borsasına bitcoin fiyatlarını yapay bir şekilde şişirdiği konusunda dijital varlık Tether ile olan bağıyla ilgili soruşturma başlattı.

Ancak Güney Kore ülkedeki kripto para ticaretinin devam etmesine izin verdiklerini, yatırımcıların korktuğu yönde bir yasaklama gelmeyeceği sinyallerini verdikten sonra piyasa hissiyatı iyileşti.

Geçtiğimiz hafta ABD finansal düzenleyicilerden gelen ılıman açıklamalar da ayrıca fiyatları destekleyen başka bir unsur konumunda.

ABD Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’in yorumlarının yankıları olarak düzenleyiciler bitcoin’in suç faliyetleri için kullanıldığına dair endişeler olduğunu belirtti.

Diğer majör kripto paralar da düşük işlem görüyor, Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum yaklaşık %1,81 artarak 936,51$ oldu. En büyük üçüncü kripto para birimi Ripple ise %2,78 artarak 1,10$’dan işlem gördü.

Kaynak: Investing.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here