Bitcoin Bir Koruma Yöntemi Olarak Mı Ortaya Çıktı?

0

Kıdemli fon yöneticisi Bitcoin’in mevcut ekonomide bir koruma yöntemi olarak işlem gördüğünü düşünüyor..

Cointelegraph’ın haberine göre hisse senetleri portföy yöneticiliğinden kripto fon yöneticiliğine geçen Travis Killing, Bitcoin’in (BTC) mevcut makroekonomik iklimde kendine özgü bir koruma yöntemi olarak ortaya çıktığını savundu.

İstisnai Bir Sigorta Poliçesi

15 Eylül’deki CNN’le yaptığı röportajda Kling, Bitcoin’in spesifik özelliklerinin, küresel çapta merkez bankalarının ve hükümetlerin parasal ve finansal sorumsuzluğuna karşı istisnai bir sigorta poliçesi olarak görev gördüğünü dile getirdi.

Kling röportaj esnasında ortaya çıktığı günden beri Bitcoin hakkında araştırma yaptığını, yaptığı araştırmalar sonucunda Bitcoin’in bir neslin en iyi yatırım seçeneğine nasıl dönüştüğünü gördüğünü açıkladı.

Kling’e göre eskiden her ne kadar kripto para piyasası geleneksel finansal sistemden bağımsız olsa da son gelişmeler ışığında artık iki piyasa iç içe geçmeye başlamış durumda. Fon yöneticisi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Şu an küresel olarak bakıldığında gerçekten ilginç bir zamandayız ve Bitcoin tam olarak bu zaman için yaratıldı. Bu döneme merkez bankalarının ve hükümetlerin para politikaları, maliye politikaları, devlet aşınmaları ve veri gizliliği sorunlarında sahip olduğumuz büyük bir teknoloji var.

En Güçlü Para

Kling insanların hükümet ve merkez bankası politikaları sebebiyle giderek daha fazla Bitcoin’e ihtiyaç duyduğunu ve ihtiyacın giderek artacağını dile getiriyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Merkez bankalarının tümünün para birimlerini düşürmek için yarışmakta olduğu açıktır. Kanıtlanabilir kıtlığı olan varlıklara karşı değer biçiyorlar. Bitcoin, altından bile daha fazla kanıtlanabilir kıtlığa sahip, insanlık tarihindeki en zor para.

Bu açıklamaların yanı sıra Ikigai Asset Management’in kurucusu ve CIO’su Travis Kling geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in 2020 yılında tüm zamanların rekorunu kıracağını ve 20.000 dolar seviyesini de aşacağını belirtmişti. 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here